متن خبر
کد خبر :   3661  | تاریخ خبر : 1399/02/21  | ساعت : 14:18

منبع خبر : پورتال سازمان هلال احمر استان آذربایجان شرقی
در راستای تحقق مطالبات رئیس جمعیت هلال احمر :

برگزاری مانور دور میزی مبارزه با شیوع ویروس کرونا در تبریز


سرپرست هلال احمر آذربایجان شرقی از برگزاری مانوردور میزی مبارزه با شیوع ویروس کرونا در تبریز خبر داد.
 

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ،دکترهادی موسوی گفت: بمنظور سنجش آمادگی  تیم های  مختلف  امدادی ، درمانی و نیروهای عمل کننده و ایجاد هماهنگی های بین بخشی و در راستای تحقق مطالبات رئیس محترم جمعیت هلال احمر کشور، مانور دور میزی با عنوان مبارزه با شیوع ویروس کرونا در مرکز کنترل اطلاعات و هماهنگی عملیاتهای امدادی((EOC معاونت امداد ونجات جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در تبریز برگزار شد .
وی ادامه داد:در این مانوربرابربا  سناریو با فرض اوج گیری و شدت کرونا در یکی از شهرهای تابعه استان آذربایجان شرقی، هماهنگی لازم با مسئولین شهرستان و مسئولین مربوطه جهت اعزام تیم های درمانی و سامانه های بهداشتی  RDH-BHC-U  انجام گرفت .
فرمانده حادثه ICS افزود : در این مانور مواردمتعددی  از قبیل هماهنگی های بین بخشی  ،آمادگی نیروهای امدادی درمانی و وظایف معاونتها و واحدها تحت بررسی قرار گرفت ونسبت به احصا نقاط قوت و ضعف اقدام گردید .
سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی برگزاری مانورها را در جهت بالابردن سطح آمادگی نیروها و نحوه عملکرد صحیح در زمان وقوع حوادث با سرعت عمل و دقت لازم را ضروری دانست و خاطر نشان کرد : بایستی با تداوم و تکرار مانورها ، نیروهای عملیاتی آمادگی لازم را کسب کرده و بتوانند در زمان وقوع حوادث با هماهنگی بیشتر و با نقشه راه مناسب بهتر عمل کرده و خدمات مناسبی را درکوتاهترین زمان ممکن با کیفیت بالا به مصدومان ارائه کنند .
دکتر هادی موسوی به بحران کرونا اشاره کرد و گفت : بحران ویروس کرونا اخیرا گریبانگیر دنیا شده است و بایستی برای مقابله با شیوع این ویروس و قطع زنجیره آن ، تیم های درمانی جمعیت هلال احمر ، روشها و راههای جدیدی را تجربه کند تا بتوانیم خدمات بهتری به مردم ارائه بدهیم . 
گفتنی است در این مانور دکتر یونس قوام لاله به تشریح سناریوی  مانور پرداخت و معاونتهای امداد ونجات ، منابع انسانی و پشتیبانی ، آموزش و پژوهش  و حراست و روابط عمومی و ارتباطات رادیویی، وظایف و اقدامات مربوط به بخش های خود را مرور کردند . 

 

نظر شما خواننده محترم درباره این خبر

نظرات (0)

 
صفحه 1 از -1اولين   قبلي   بعدي   آخرين   
استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است